Facebook Messenger Yayında

Kategori İnternetten
0 Yorum
09.03.2012
819 views

Facebook’un daha öncedende insanların beklediği Messenger (Windows Uygulaması) yayına girdi.Bende henüz yeni test etme fırsatı buldum.Benim ilk izlenimim gayet başarılı olduğu yönünde.Çünkü Facebook messengeri ekranınızın sağ tarafına sabitleyebiliyorsunuz.Yeni pencere browser v.b. ne açarsanız açın sağ taraftan kimler online görebiliyor, Facebook üzerinden sizlere gönderilen mesajları,bildirimleri ve arkadaş isteklerini anlık takip edebiliyorsunuz.
Facebook Messenger, en basit tanımıyla yeni bir anlık mesajlaşma yazılımı olarak değerlendirilebilir. Ama onun diğer yazılımlardan farkı, aynı zamanda önemli
Facebook aktivitelerini, gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlaması. Uygulama bunu, geçen sonbaharda tanıtılan Ticker sayesinde yapıyor.

Facebook Messenger, daha önce iOS ve Android platformları için zaten yayınlanmış ve büyük ilgi görmüştü. Şimdi bu ikiliyi Windows takip ediyor.Sıradaki platfor ise Mac sistemler olacak. Facebook Mac için Messenger hazırladığını kabul ediyor ancak bunun için bir tarih vermiyor.Peki ya Linux? Ne yazık ki Facebook’un şu anda Linux için Messenger geliştirmek gibi bir planı yok; en azından tüm sinyaller bize bunu gösteriyor.

Bana daha çok Gtalk’u hatırlatan bu girişimin Gtalk kadar başarısız olacağını düşünmüyorum.